8’den Fazla Bilen Analist: Bu Altcoin’den Aldım! Fırlayacak

Bitcoin’de 2018 yılının ayı piyasasını doğru tahmin etmiş bir analist, yeni bir altcoin yorumu paylaştı. Piyasa değeri ile en büyük altcoin olan Ethereum’u (ETH) hedefine alan Smart Contracter, kriptonun “muhtemelen dipte” olduğunu düşünmekte. İşte detaylar…

Smart Contracter, Ethereum için beklentilerini paylaştı

Smart Contracter isimli anonim analist, 1.300 dolarlık seviyelere indiğinde ETH satın aldığını açıkladı. Açıklamasını, 211.300’ün üzerinde takipçisi olan Twitter hesabından yaptı. Analist, bu seviyenin “dip seviye” olduğuna inanmakta. Yazım sırasında Ethereum, dünkü düşük seviyelerini az da olsa geride bıraktı. Dün 1.295 doları gören lider altcoin, gün içerisinde 1.388 dolara kadar yükseldi.  

Smart Contracter, Ethereum’un 1.700 dolar civarında işlem gördüğü Ağustos ayının başından bu yana ETH’nin fiyat hareketini yakından takip ediyor. O sırada kripto analisti, ETH için 1.200 dolar seviyesine kadar bir hedef belirlemişti. Şimdiye kadar, analistin senaryosu hem zaman hem de fiyat hareketi açısından oldukça isabetli idi. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

ETH hafta sonu burada yeni bir zirve yaparsa, günlük olarak tamamlanan beş dalgalı bir hareket yapar. Piyasadaki “eski açılış” seviyeleri yeni haftada potansiyel bir zirve kurar. Eğer yeni bir zirve ile teyit edilirse, bazı uzun vadeli yatırımcılar önümüzdeki ay 1.270 dolar civarında alım yapabilir.

Altcoin için 2.000 doların üzerinde bir ralli mümkün mü?

Ethereum’un aşağı yönlü hedefine ulaşmasıyla analist, yükseliş beklentisini de düzenledi. ETH’nin şimdi 2.000 doların üzerinde bir ralli için hazırlandığını tahmin ediyor. Smart Contracter, “Ağustos ayının zirvesinden beri bunu adım adım izlediğini” belirtti.  Smart Contracter’ın dışında ETH’ye dair yorum yapan başka analistler de oldu.

Kripto para stratejisti Credible Crypto da Ethereum’da yükselişte. Ethereum için “yeni yerel düşük seviyelere” dikkat çeken analiste göre “artık dezavantajlı hedef karşılandı”. Mevcut seviyelerden yüzde 5-10’dan fazla düşüş görmek istemediğini belirtti. ETH’nin bir sıçrama anı yakalamaya çalıştığını belirten Credible, kripto paranın sıradaki hareketinde Bitcoin’in etkisinden de bahsetti. Analist, “BTC ortalığı batırmadığı sürece” ETH’nin sıçrama yaşama potansiyeline dikkat çekiyor.

Analistlerin tutan tahminleri

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu iki analist, geçtiğimiz dönemlerde isabetli olan bazı tahminleriyle geniş çapta tanınmakta. Örneğin Smart Contracter, 2020 yılında BTC’de 3.200 dolara ve ardından bir ralliye işaret etmişti. Bilindiği gibi BTC, o yılın sonuna doğru yıllar sonra ilk defa 14.000 doların üzerine çıkmıştı. Diğer yandan analist 2021’de BTC için 23.000 dolar seviyesini doğru tahmin ederken Ethereum için 1.600 dolar seviyesini ve 2021’deki düşüşü bilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.