Akşener’in danışmanı: ‘Özür dileyeceğim’ dedi, teklifimi kabul etmedi

ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in danışmanı Murat İde, Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu için kullandığı “Alevi olması benim açımdan bir pürüz değil, zira ben tanıyorum, unsurlarını biliyorum. Fakat siyasette niyet kazanmaktır. Türkiye’deki genel objektif açısından baktığımda bir çekince görürüm. Türkiye’nin yüzde 65’i yüzde 70’i muhafazakar profil çiziyorsa, ona hitap edebilen, farklı bir isimle çıkılır” sözü sonrası dilenen özrün perde ardını anlattı.

Konunun o yayının toplumsal medyada yayıldığı gecenin sabahında, Sakarya’nın Kocaali ilçesine yanlışsız giderken otobüste konuşulduğunu lisana getiren İde, etrafındakilerin fikirlerini sorduktan sonra Akşener’in “Bu hususta dolambaçlı yol olmaz.. Pusuda bekleyenlerin ekmeğine yağ sürülmesine müsaade vermem.. Bu parti sıkıntısı değil, memleket sorunu.. Çıkacağım ve özür dileyeceğim.. Öteki türlü tamiri olmaz” dediğini söyledi.

İde, Yeniçağ’daki yazısında şu sözlere yer verdi:

“Benim teklifim, açıklamayı, bir saat sonraki Karasu ilçesinde yapması istikametinde oldu.. Zira orada ajanslar 4.5G üzerinden canlı yayın yapacaktı..

‘Hayır’ dedi ve ekledi;

– Bu türlü bir hususta 1 dakika bile büyük gecikmedir.. Çabucak burada, Kocaali’de konuşacağım..

Nitekim, Kocaali’de seyyar kürsüye çıktı ve ‘Başta Kemal Beyefendi olmak üzere, incinen tüm kardeşlerimden, YETERLİ Parti Genel Lideri olarak özür diliyorum’ dedi.”

MURAT İDE’NİN YAZISININ TAMAMI

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.