Altın Portakal ‘da yarışacak ulusal sinemalar aşikâr oldu

59’uncu Altın Portakal Sinema Şenliği’nde yarışacak 10 ulusal sinema muhakkak oldu. 1-8 Ekim’de düzenlenecek şenlikte 14 kategoride toplam 840 bin TL ödül verilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ile 1-8 Ekim tarihleri ortasında düzenlenecek 59’uncu Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nde, Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışması’nda yarışacak 10 sinema aşikâr oldu. Bu müsabakanın 14 kategorisinde, toplamda 840 bin TL meblağında ödül verilecek.

Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışması’na, bu yıl 46 üretim başvurdu. Sevin Okyay, Mehmet Açar ve Muammer Brav’dan oluşan seçici konseyin değerlendirmesi ile belirlenen 10 sinema, Türkiye’de birinci sefer Antalya’da sinemaseverlerle buluşacak.

Belmin Söylemez’in yönettiği ‘Ayna Ayna’; Ümit Köreken direktörlüğündeki ‘Bir Umut’; direktörlüğü Onur Ünlü’ye ilişkin ‘Bomboş’; Burak Çevik, Sofia Bohdanowicz ve Blake Williams’ın birlikte yönettikleri ‘Gidiş O Gidiş’; Atalay Taşdiken’in yönettiği ‘Hara’; Kaan Müjdeci direktörlüğündeki ‘Iguana Tokyo’; Selcen Ergun’un yönettiği ‘Kar ve Ayı’; Özcan Alper’in yönettiği ‘Karanlık Gece’; Emin Alper’in yönettiği ‘Kurak Günler’ ve İsmet Kurtuluş ile Kaan Arıcı’nın birlikte yönettikleri ‘LCV (Lütfen Yanıt Veriniz)’, isimli sinemalar, müsabaka heyecanı yaşayacak.

14 KATEGORİ BELİRLENDİ

‘Ayna Ayna’, ‘Bomboş’, ‘Hara’, ‘Iguana Tokyo’, ‘Karanlık Gece’ ve ‘LCV (Lütfen Yanıt Veriniz)’ isimli sinemalar, dünyada da birinci kere Antalya’da görücüye çıkacak. Bu müsabakanın 14 kategorisinde, toplamda 840 bin TL fiyatında ödül verilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 59’üncu Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin; idari yöneticiliğini Cansel Tuncer, direktörlüğünü Ahmet Boyacıoğlu, sanat direktörlüğünü Başak Emre, Antalya Sinema Forum yöneticiliğini ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yürütüyor. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.