Ankara Büyükşehir Belediyespor, ekip halinde dünya şampiyonu oldu

İstanbul’da, 12 Mayıs’ta başlayan 7. Memleketler arası Kick Boks Dünya Kupası müsabakaları bugünkü maçlarla tamamlandı. Ankara Büyükşehir Belediyespor, ekip halinde dünya şampiyonu oldu.

Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 2022 yılı faaliyet programında yer alan ve İstanbul Büyükçekmece’de TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 12 Mayıs’ta başlayıp bugün tamamlanan 7. Memleketler arası Kick Boks Dünya Kupası’nda şampiyonlar muhakkak oldu.

Şampiyonaya kız ve erkek ekipleriyle katılan Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor’un 12 kişilik Kız Kick Boks Kadrosu, grup halinde şampiyon oldu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Ankara Büyükşehir Bld. SK (@bbankaraspor)’in paylaştığı bir gönderi

Şampiyonaya, antrenörleri Ömer Tekçe idaresinde, 16’sı erkek toplam 28 sportmen ile katılan BB Ankaraspor, kadro halinde 9 altın, 10 gümüş ve 9 bronz madalya kazanarak, bayanlarda 1.’lik elde ederken, erkeklerde de dünya 3.’sü oldu.

Dünya Kupası’nda madalya alan tüm atletler ile teknik heyeti kutlayan Kulüp Lideri Cevdet Toptaş, “Bu yıl 7.’si düzenlenen ve Kulübü olarak 28 atletle katıldığımız Turkish Open Kickboksing World Cup’ta toplamda 28 madalya ile kıymetli bir muvaffakiyet elde ettik. Ankara Büyükşehir Belediye Liderimiz Mansur Yavaş, atletlerimizi ve teknik heyetimizi arayarak tebrik etmiş ve muvaffakiyetler dilemiştir. Kendilerine maddi ve manevi takviyelerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Toptaş, Ankara Büyükşehir Belediyespor bünyesinde Türk sporuna, zeki, çevik ve ahlaklı genç sportmenler kazandırmaya devam edeceklerini de kelamlarına ekledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.