Ankara’da göz kaşıntısı şikayeti ile gittği hastanede kanser olduğunu öğrendi

Ankara’da göz kaşıntısı, beğenilen çok sulanma, bazen çift görme üzere sorunlar yaşayan 43 yaşındaki Fadimana Lider, rastgele bir ağrı sızı hissetmediği için doktora gitmeyi ihmal etti.

Zaman geçtikçe gözlerindeki kaşıntı, yaşarma ve çift görme, televizyona bakınca net görememe üzere şikayetleri artan ve bunun üzerine doktora başvuran 43 yaşındaki Başkan, kanser olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

Bu tıp şikayetlerde geç kalmayın

Kör olmasına ve kanser hücrelerinin bedenin başka bölgelerine metastaz yapmasına ramak kala doktora giden 3 çocuk annesi bayan, bedeninin rastgele bir yerinde ağrı sızı olmadığı için doktora gitme gereği duymadığını tabir etti.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başarılı bir operasyonla sıhhatine kavuşan Lider, vatandaşlara bu tıp şikayetleri olduğunda geç kalmadan bir sıhhat kuruluşuna başvurmaları tavsiyesinde bulundu.

3 çocuk annesi Fadimana Başkan yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi:

“Doktor bana baktı, kanser olduğumu söyledi”

Gözlerimde akıntı, kızarma ve çift görme başlamıştı. Ereğli’de özel bir doktora gittim. Özel hekim bana baktı, kanser olduğumu söyledi. Sonra da bu hastaneye başvurdum. Burnumun içinde de varmış.

KBB burnuma da baktı. Artık beni ameliyat edecekler. Evvel burnumdan, sonra da gözlerimden. Dişlerimi alacaklar, damağımın içini alacaklar. Allah müsaade verirse yarın ameliyat olacağım.”

“Ameliyat esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz”

Ameliyatı gerçekleştiren Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Aydın Yılmaz, kanser hastalığının çok sinsi olduğunu ve çok yavaş ilerlediğini söyledi.

Ameliyat öncesinde açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Aydın Acar, ”43 yaşında Konya Ereğli’den gelen hastamız Fadimana hanım sol çene kemiğinde kanser tanısı alarak bize başvurdu.

Bu süreçte hastadan öncelikle biyopsi aldık, tanıyı netleştirmeye çalıştık. Sonrasında teşhisin kanser gelmesi üzerine görüntüleme yollarını kıymetlendirerek ameliyatı planladık.

Bugün de ameliyata başladık. Ameliyatta çene kemiğinin tamamını çıkartacağız. Ameliyat esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz, gözün çıkarılıp çıkarılmayacağına ameliyatta karar vereceğiz.” diye konuştu.

Hasta taburcu edildi

İHA’nın haberine nazaran; hasta Fadimana Lider, ameliyat sonrası sıhhatine kavuşarak hastaneden taburcu oldu.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.