Dünyaya meydan okuyan zaferin 101. Yılı kutlu olsun 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 30 Ağustos Zaferi’nin 101. Yıldönümünü kutlayan bir mesaj yayımladı. 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu ülkenin kurtuluşunda, kuruluşunda varlığını ortaya koyan tüm şehitleri saygıyla andığını belirttiği mesajında şunları söyledi:  

“30 Ağustos bizim için çok şey ifade ediyor. 30 Ağustos bizim için bağımsızlık, emperyalizme karşı mücadele verip bağımsız bir devlet kurmak, Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye demek. Emperyalizme karşı, bağımsızlığını kazanmış, esaret zincirini paramparça etmiş, içinden Mustafa Kemal Atatürk gibi bir yiğidi, kahramanı çıkarmış bir millet demek.

 Biz bağımsızlığımızı savaşarak, boyun eğmeyerek, teslim olmayarak sağladık. Türk Ulusu, 101 yıl önce büyük bir inançla, yedi düvele karşı savaşarak bağımsızlığını kazandı. 30 Ağustos, esaret zincirinin paramparça edildiği, Dünya’ya meydan okuyan bir zaferdir.  

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çıktığı kurtuluş yolunda O’nun büyük ve devrimci önderliği ile halkımız, emperyalizme karşı insanlığın en büyük ulusal kurtuluş mücadelesini kazandı. Dünyanın örnek aldığı Mustafa Kemal Atatürk, kendi halkından başka hiçbir şeye güvenmeden yola çıktı ve insanlığa büyük bir kurtuluş mücadelesi armağan etti.  

Ulusumuzun zafer ve kurtuluş günü olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, bizlere bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülkenin kurtuluşunda varlığını ortaya koyan şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx