Duyuruldu: Mt.Gox Bitcoin’leri Bu Tarihte Dağıtılacak!

Yıllar önce şaibeli bir şekilde 137.000’den fazla Bitcoin (BTC) çaldıran kripto para borsası Mt.Gox, geri ödeme için tarih verdi.

Mt.Gox, Bitcoin ödemelerini bu tarihte yapacak

Aslında, borsanın web sitesinde 31 Ağustos’ta yayınlanan en son kamuya açık belgeye göre mahkeme, 15 Eylül’de başlayan ve bilinmeyen bir zamanda sona eren “Atama vb. Kısıtlama Referans Dönemi”ni onayladı. Sonuç olarak, bu maddelerden ödemelerin kesin olarak 15 Eylül’de başlayacağı anlamına gelmediğini belirtmek gerekiyor.

Mt. Gox alacaklıları için bir kanal operatörü olduğu iddia edilen Django Bits’e göre, bu geri ödeme prosedürü “yıllarca olmasa da aylarca” sürebilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, mütevelli henüz ödemeye hazır değil. Bir KYC süreci olacak, ödemelerin nasıl olacağını açıklamalı vs, banka hesap verilerini toplamalı, vb. Bu, yıllarca olmasa da aylarca sürecek. Mütevelli heyetinin yaptığı hiçbir şey hızlı değildir.

Yatırımcılar, mütevelli heyetinin hesap bakiyesini yakından izliyor

Yatırımcılar, Mt. Gox alacaklıları için geri ödeme sürecini çevreleyen tartışmanın ışığında mütevelli heyetinin bakiyesini izliyorlar. Bu bakiye, 137.890 BTC’nin Mt. Gox rezervinde olduğunu gösteren ölçü kullanılarak izlenebilir.

Tarihi Bitcoin hack’i

2014’ün başında, Japonya merkezli bir Bitcoin borsası olan Mt.Gox, dünyadaki tüm BTC işlemlerinin %70’inden fazlasını gerçekleştiren dünyanın en büyük Bitcoin borsasıydı. 2014 Şubat ayının sonunda iflas etti. Böylece Mt.Gox kullanan herkes cüzdanlarına erişimini kaybetti. Bu kripto yatırımcıları için uyarıcı bir hikaye oldu. Coin’lerin tümü kaybolmamış olsa da, geriye kalan her şey yıllarca donduruldu.

Saldırıda, Ekim 2017 fiyatlarında 3 milyar doların üzerinde değerde olan yaklaşık 740.000 Bitcoin çalındı. Mt. Gox saldırısının bir sonucu olan 650.000 kayıp Bitcoin açıklanmadı. Kayıp Bitcoin’lerin nerede olduğuna dair bir dizi internet teorisi geliştirilmiştir. Bazıları, Mt.Gox’un hiçbir zaman iddia ettiği coin miktarına sahip olmadığını ve Karpelés’in Mt. Gox’un gerçekte olduğundan daha fazla BTC tuttuğunu göstermek için sayıları manipüle ettiğini öne sürdü.

Glassnode’dan elde edilen verilere göre, şu anda Mt.Gox’in soğuk cüzdanlarında 137,890 Bitcoin var. Bu BTC’ler mağdur kullanıcıları geri dağıtılmak üzere ayrılmıştır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.