Erdoğan’ın indirim daveti kısa sürdü: AKP’li belediyeden suya yüzde 35 artırım

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz Şubat ayında partisinin vilayet liderleriyle yaptığı toplantıda, AKP’li belediyelere suya en az yüzde 7 KDV indirimi kadar indirim yapmaları talimatında bulunmuştu.

“VATANDAŞIMIZI SU PARASINDA RAHATLATACAKLAR”

Erdoğan o devirde yaptığı açıklamada “AK Partili belediyelerin olduğu yerde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşımızı su parasında rahatlatacaklar. Bizimki lafta kalmaz. Tüm belediyelerimiz bu adımı atmak suretiyle ana muhalefete, yavrularına hepsine buradan sinyali veriyoruz. Seçim devrinin dışında biz bugün bu açıklamayı yapıyoruz, hızla arkadaşlarımız meclislerinden bunu geçirmek suretiyle vatandaşımızı rahatlatacaklar” tabirlerini kullanmıştı…

AKP’Lİ BELEDİYENİN İNDİRİM KURNAZLIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Sözcü Müslüm Evci’nin haberine nazaran,AKP’li Altay’ın indirim duyurusunun akabinde açıklama yapan DÜZGÜN Parti Konya Vilayet Lideri Gökhan Tozoğlu ise AKP’li belediyenin indirimin tersine suya artırım yaptığını, yüzde 40 olarak uygulanan atık su bedelini yüzde 50’ye çıkarttığını tabir etmişti.

SUYA YÜZDE 35 ARTIRIM

“İKİ FATURA ÖDEMEYENİN SUYU KESİLECEK”

AKP’li belediyeni artırım kararına UYGUN Parti Konya Vilayet Lideri Gökhan Tozoğlu reaksiyon gösterdi.

Toplumsal medya hesabından açıklama yapan Tozoğlu, “Konya Büyükşehir Belediyesi suya yüzde 35 artırım yaptı. Geçen toplantıda “indirim” yaptık diye yüzde 7’lik indirimi reklam edenlerin yeni artırımı duyurmalarını beklemiyoruz. Partimizin muhalefetine karşın bu artırım yapıldı. Ayrıyeten bundan sonra iki fatura ödemeyenin de suyu kesilecek. Birileri buna ‘sosyal belediyecilik’ diyor kabul ederseniz” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.