Futbolu bırakacak mı? Arda Turan açıkladı

Galatasaray’la olan mukavelesi 30 Haziran’da bitecek olan Arda Turan geleceği hakkında konuştu.

Benim önceliğim daima Galatasaray oldu”

GS TV’ye açıklamalarda bulunan Arda Turan, futbolcuların da insan olduğunu ve ellerinden geleni yaptığını belirterek, “İnsanların ailelerini, çocuklarını yahut maddi durumu düşünmeleri Galatasaray’ı daha az sevdiği manasına hiçbir vakit gelmez. Ben tam karşıtını yaptım. Benim önceliğim daima Galatasaray oldu.” dedi.

Galatasaray topluluğuna, herkese hakkımı helal ediyorum”

“Futbolu bırakıyor muyum bırakmıyor muyum bilmiyorum.” diyen Arda, “Eşim de bana sordu, ‘Oturup konuşacağız.’ dedim. Tahminen bırakıyorumdur tahminen bırakmıyorumdur. Geriye dönüp baktığımda, Galatasaray taraftarına, Galatasaray topluluğuna, herkese sonuna kadar hakkımı helal ediyorum. Zira ıstırabıyla, ezasıyla sıkıntı bir seyahatti fakat çok hoştu. “ sözlerini kullandı.

Bu türlü bir şeye gerek yok”

Galatasaraylı olduğunu ve her vakit bunu gösterdiğini anlatan Arda, “İnsanlar benim Galatasaraylılığımı anlatmama müsaade vermesinler. Bu türlü bir şeye gerek yok. Ben Galatasaraylıyım ve hayatım boyunca her davranışımda bunu gösterdim.” diye konuştu.

Özel bir şey olsun da istemedim”

Kendisi için veda yapılmamasına sevindiğini vurgulayan Arda, “Çünkü buna dayanamayabilirdim. Özel bir şey olsun da istemedim.” formunda görüş belirtti.

Galatasaray’dan hiç ayrılmadım”

Arda, 1999 yılında Galatasaray kapısından içeri girdiğini hatırlatarak, “Bugün 2022’deyiz. Ortadan geçen onca yıldır ben Galatasaray’dan hiç ayrılmadım. Gittiğimde de Galatasaray’ın transferiyle ilgili diğerleriyle görüştüm. Galatasaray birini düşünüyorsa, o oyuncuyla konuştum. Galatasaray altyapısındaki maçı takip ettim. Kendimi bildim bileli Galatasaray’da olduğum için, 1999-2022 çok uzun bir müddet. Geçen bu vakit mükemmel bir süreç.” açıklamasını yaptı.

“Her vakit Galatasaraylıyız”

Florya’ya vedalaşmak için gitmediğini aktaran Arda, “Gerçekten dayanamam. Çocuklara dayanabilirim ancak işçiye dayanamayabilirim. Benim için çok değerliler. Altyapıdaki oyunculara dayanamayabilirim. Her vakit Galatasaraylıyız, her vakit Galatasaray’a hizmet edeceğiz. Galatasaray’ı dışarıdan sevmek de bir hizmettir.” biçiminde konuştu.

Galatasaray altyapısındaki her oyucu çok kıymetlidir”

Altyapıdaki oyuncularla ilgilenmesi ve maçlarını izlemesi hakkındaki soruya Arda, “Altyapıda çocukların yalnız olmadığını hissettirmek istiyorum. Galatasaray altyapısındaki her oyucu çok değerlidir. Galatasaray A ekibinin, profesyonel futbol grubunun gözü sizin üzerinizdedir. ‘Her an buraya (A takıma) gelebilirsiniz.’ diye anlatmak için oraya gidiyorum. Kendim de oraya gittiğimde duygusallaşıyorum. Zira Galatasaray altyapısında oynadığım periyotları çok severim. Hem eğlenceli hem memnun hem de inanılmaz başarılı devirlerdi.” karşılığını verdi.

Futbol hayatını noktaladıktan sonra teknik yönetici olmayı düşünüp düşünmediğiyle ilgi Arda, “Bir gün oynadığım ekiplerin başına geçmek isterim.” tabirini kullandı.

Açıkçası süper günler yaşadık”

Galatasaray taraftarlarına takviyelerinden ötürü teşekkür eden Arda, “Beraber yaşadıklarımız için, beni bütün seyahatimde destekledikleri için sonsuz teşekkür ederim. Hepsine hakkım helaldir. Sağ olsunlar beni daima tribünlerde desteklediler. Biliyorum ki kızdıkları vakit da beni çok sevdiklerindendi. Açıkçası harika günler yaşadık. Seslerinin dolu dolu geldiği, en özel oyunculardan biri olduğumu biliyorum. Zira daima bunu hissetmişimdir. Onlarla her şey çok hoştu. Çok teşekkür ederim.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.