Google Pixel 7 iddialı geliyor: Şirket Foxconn’la el sıkıştı!

Teknoloji dünyasına arama motoru olarak giren Google, birçok alanda olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de önemli bir kitleye ulaştı. Pixel serisiyle birlikte sektörde adından söz ettiren Google, Pixel 7 için çalışmalarını sürdürüyor.

Pixel 7, seramik bir tasarıma sahip olacak ve ısınma sorunu azalacak

Google, özellikle Pixel 6 ile kullanıcıları tarafından geçer not almıştı. Çıtayı yükseltmek isteyen şirket, Pixel 7 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Önemli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Google, modelini 13 Ekim’de piyasaya sürecek.

Sızıntılarıyla ünlü Digital Chat Station adlı kullanıcı, Webio platformundan yeni Pixel serisi ile ilgili bazı bilgiler paylaştı. Bu bilgilere göre Google, yeni modelinin tasarımında seramik kullanacak. Bu durumun, selefindeki ısınma sorununa büyük oranda çare olacağı belirtiliyor.

Google’dan Pixel 7 serisi için Foxconn işbirliği

Teknoloji devi, yeni Pixel serisini işin ehline bırakmak istiyor. Apple’ın iPhone’unda da parmağı olan Foxconn şirketi, artık Google için de kollarını sıvayacak. Şirket, yeni modelinin üretimi için anlaşmaya vardı. Ayrıca Foxconn, Google’ın katlamalı bir telefonu için de direksiyonda olacak.

Öte yandan Pixel 7 serisinin bazı özellikleri de netleşmeye başladı. Digital Chat Station’ın aktardığı bilgilere göre öz çekim kamerası olarak Sony 3J1 adı verilen, otomatik odaklama özelliğine sahip 11 Megapiksel sensör kullanılacak. Ek olarak Pixel 6 ve 6 Pro olduğu gibi ana kamera sensörü olarak Samsung GN1 yer alacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.