Jorge Jesus: Kümenin favorileri Dinamo Kiev ile Rennes

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi ikinci hafta maçında Fransız takımı Rennes’e konuk oluyor.

Sarı-lacivertli grubun Portekizli teknik yöneticisi Jorge Jesus kuvvetli gayret öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Grubun favorilerinin Dinamo Kiev ve Rennes olduğunu vurgulayan Jesus, “Zor bir maça çıkacağız, güç bir maç bekliyoruz. Fransa hem kulüpler hem ulusal gruplar konusunda çok üst seviye. Bana nazaran bu kümenin iki favorisi Rennes ve Dinamo Kiev. Biz de kümeden çıkmak için uğraş edeceğiz. Yarın buradan yeterli bir sonuçla ayrılmak istiyoruz. Şu ana kadar niyetim bu biçimde. Onların favori olduğu istikametinde. Doğal ki maçlardan sonra bu durum değişebilir. Puanlar kazandıktan sonra maçlar kazandıktan sonra bu durum değişebilir lakin şu an kümenin favorisi onlar.” ifadelerini kullandı.

“Bize sorun çıkaracaklardır”

Jesus açıklamalarının devamında, “Rakibimizin eksiksiz oyuncuları var. Ligde altıncı sıradalar. Kesinlikle bize alanda sorun çıkaracaklardır. Biz de buna karşılık vermeye çalışacağız. Çok fazla oyuncu değiştiriyorlar. Umarım grubum gerekeni yapıp güzel bir performans sergileyecektir.”

“Rennes teknik yöneticisinin uygun ve farklı bir mesleği var fakat yarın oyuncular karşı karşıya gelecek. Hocaların pozisyonu bedelli lakin oyuncuların da pahalı. Onlar da tıpkı bizim üzere takımda birçok değişiklik yapıyorlar. Yarın da bu durum bu türlü olacak.

Yarın stadyumda sayıca çok fazla taraftarımız olamayacak. Biz çok isterdik ancak Rennes sorumlularının aldığı bir karar bu. Burada çok fazla Fenerbahçe taraftarı var, onların takviyesini isterdik lakin yapacak bir şey yok. Demek ki Rennes’in Fenerbahçe biletlerinden kazanacak paraya muhtaçlığı yok” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.