Kartal Cemevi Başkanı’na hücumda gözaltına alınanlar adliyede

Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Lideri ve Kartal Cemevi Lideri Selami Sarıtaş, 5 Ağustos’ta Kartal’daki konutunun önünde motosikletli 2 kişinin saldırısına uğramıştı.

DHA’nın haberine nazaran; başlatılan incelemede olayı gerçekleştiren bireylerin S.G.(36) ile A.Y. (30) olduğu tespit edildi.

Şüphelilerden A.Y’yi gözaltına alan polis, şüphelinin sözüne başvurdu. A.Y.’nin verdiği tabirin akabinde soruşturmayı derinleştiren polis, saldırıyı Sarıtaş’la birebir derneğe üye olan ve Sarıtaş ile hasımlığı bulunduğu belirlenen N.D.’nin azmettirdiği ortaya çıkardı.

N.D., Sarıtaş’a taarruz düzenlenmesi için M.D. (41) isimli bireyden yardım istedi. Bunun üzerine M.D. ise M.F. isimli şahsa giderek mevzuyu anlattı. M.F., M.D.’nin isteği üzerine S.G. ve A.Y.’ye atak talimatı verdi. Polis takımları, incelemenin akabinde azmettirici N.D. ile birlikte yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen M.D., M. F., B.S. (35), B.E. (32), E.Y. (36), S.A. (36) ve R.O.İ.’yi (39) gözaltına aldı.

Şüpheliler emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Saldırıyı gerçekleştiren öbür kuşkulu S.G.’nin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Öte yandan gözaltına alınan şüphelilerin çok sayıda cürüm kaydı olduğu kaydedildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.