Manisa’da zehirlendikleri öne sürülen 15 kedi ile 1 köpek meyyit bulundu

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir sitede saat 01.30 sıralarında meyyit 4 kedi bulundu. Site sakinleri sabah bölgede 1 sahipli köpek ve 11 kediyi daha meyyit buldu. Hayvanseverler durumu Salihli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri, zabıta ve polis gruplarına bildirdi.

İhbar üzerine bölgeye gelen Salihli Tarım ve Orman Müdürlüğü gruplarının yaptığı incelemede, et modüllerine rastladı. Gruplar, etlerden alınan numuneleri laboratuvar incelemesine gönderirken, ölen hayvanlar da alandan nekropsi yapılmak üzere toplandı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

“BU BÜYÜK BİR VİCDANSIZLIK”

Sitede oturan Mukadderat Akbulut, yeni doğan birçok kedi yavrusunun anneleri öldüğü için aç kaldığını söyledi. Akbulut, “Gece saatlerinde site bahçesinde 4 kedinin öldüğünü fark ettik. Sabah olunca yaptığımız araştırmada ise başta sitemizde sahipli olan bir köpek ile 11 kedinin daha öldüğü gördük. Bu canlıların kimseye ziyanı yoktu. Bu çok büyük bir vicdansızlık. Birçok kedi yavrusu annesi öldüğü için aç kaldı. Kendi imkanlarımızla beslemeye çalışıyoruz. İnşallah olayın failleri en kısa müddette bulunur ve adalet önüne hesap verir” dedi.

“BUNU YAPAN İNSANLIĞINI KAYBETMİŞTİR”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.