Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük kestirimleri yayınladı.

Yeni haftanın birinci gününde Türkiye’de sırf Karadeniz’de mahallî kısa periyodik yağışlar görülüyor. Yurdun büyük kısmında hava az bulutlu. Kıyı Ege ve Güney bölgelerde ise güneş çokça görülüyor. Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyıları, Orta Ege ve Akdeniz kıyılarında kuvvetli esiyor. Başka kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 25 Temmuz 2022..

25 Temmuz bugün hava nasıl olacak?

Marmara Bölgesinde hava az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık Edirne dolaylarında 37 derece, öteki kentlerde ise 33 ile 35 derece ortasında ölçülüyor. Ege Bölgesinde güneş çokça görülüyor. Sıcaklık iç kısımlarda 30 derece ölçülüyor, kıyıda ise 39 dereceye kadar çıkıyor. Sıcak çarpmalarına karşı önlemli olunmalı. Akdeniz Bölgesi de bol güneşli. Sıcaklık Antalya dolaylarında en yüksek 39-40 derecelerde ölçülüyor. Mersin’de 34, Adana’da ise 38 derecelik sıcaklık var. İç Anadolu Bölgesinde hava az bulutlu. Sıcaklık Sivas dolaylarında 26 derecelerde ölçülüyor, başka kentlerde ise 30-32 derecelere çıkıyor.

Karadeniz Bölgesinin batı bölümlerinde gökyüzü az bulutlu. Bölgenin kalanında ise hava bulutlu ve mahallî yağışlı. Sıcaklık mevsim normallerinin altında seyrediyor. Bolu ve Samsun’da 28, Gümüşhane ve Trabzon’da 24 derece ölçülüyor. Doğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü az bulutlu. Sıcaklık ise Kars ve Erzurum’da 25, bölgenin kalanında ise 30-31 derecelerde. Güneydoğu Anadolu Bölgesi güneşli ve sıcak havalar devam ediyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 35 ile 37 derece ortasında ölçülüyor. Salı günü ise Diyarbakır-Şanlıurfa dolaylarında 2-3 derece yükselmesi bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.