O ikilinin ifadeleri ortaya çıktı

Ankara Kocatepe Camisi’nde yaptıkları çekimin ardından gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakılan yönetmen Bilal Kısa ve model Ezgi Cebeci’nin ifadeleri ortaya çıktı.

“DİNİN BÜTÜNLEŞTİRİCİ ETKİSİNİ KULLANMAK İSTEDİM”

İfadesinde yaptıkları çekimin “dinin bütünleştirici etkisini kullanma amacı taşıdığını” söyleyen Kısa özür dileyerek, “Camiyle ilgili, caminin önünden dahi geçmeyen insanlara hitap etmek amacıyla camiyi ve dinin bütünleştirici etkisini kullanmak adına bir proje yapmak istedim.” ifadelerini kullandı.

“ÜZDÜĞÜM, KIRDIĞIM HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM”

Çekim sırasında herhangi bir yetkili ile karşılaşmadığını belirten Kısa, “Fotoğrafları çektiğim sırada hiçbir yetkili görmedim. Daha sonra cami avlusunda güvenliği gördüm cami minaresinden fotoğraf çekmek istediğimi söyledim. O da yetkililerden izin almamı istedi. Gittiğimde yerlerinde bulamadım. Amacım camiinin önünden bir kere bile geçmemiş kişilerin bile camide huzur bulabileceğini ifade etmekti. Üzgünüm, kırdığım herkesten özür dilerim. Çok pişmanım” dedi.

“AMACIM KİN VE NEFRET TOHUMLARI EKMEK DEĞİLDİ”

Başörtüsü, takke ve tespihi boynuna aksesuar olarak kullanıp, namaz hareketleriyle poz veren model Cebeci ise şunları söyledi:

“Bir yıldır modellik yapıyorum. Bilal Kısa beni dövmelerinden dolayı tercih etti. Dindeki bütünleştirici etkiyi anlatmak adına camide fotoğraflarını çekmek istediğini söyledi. Camide görevli kimse görmedik, cemaatten de bize yönelik bir itiraz gelmedi. Sonra sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık ama çok fazla hakaret ve tehdit mesajı gelince fotoğrafları silip özür mesajı paylaştık. Amacım kesinlikle kin ve nefret tohumları ekmek değildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx