Oyuncu Matt Smith’ten House of the Dragon’daki cinsel içerikli sahnelere reaksiyon: Biz ne yapıyoruz?

‘Game of Thrones’ kozmosunun yeni dizisi ‘House of the Dragon’, 21 Ağustos 2022 tarihinde HBO’da yayınlanmaya başlayacak. Dizide Daemon Targaryen karakterini canlandıran oyuncu Matt Smith, dizide gereğinden fazla cinsel içerikli sahne bulunduğunu belirterek, sahnelerin gerekliliğini sorguladı.

Rolling Stone’a konuşan Matt Smith, “Kendinizi, ‘başka bir seks sahnesine hakikaten gereksinimimiz var mı?’ diye sorarken buluyorsunuz. Onlar da ‘evet, gereksinimimiz var’ diyorlar. Sanırım burada kendinize şu soruyu sormanız gerekiyor: ‘Biz ne yapıyoruz? Kitapları mı temsil ediyorsunuz yoksa içinde yaşadığımız vakti temsil etmek için kitapları mı seyreltiyoruz?'” tabirlerini kullandı.

‘GÖREVİMİZ, KİTAPLARI YAZILDIĞI ÜZERE AKTARMAK’

Kitapların temsiline değinen oyuncu, “Kitapları yazıldığı üzere gerçek ve dürüst bir halde temsil etmenin/aktarmanın vazifemiz olduğunu düşünüyorum” dedi. Dizinin uyarlandığı ‘Fire & Blood’ kitabının birazını okuduğunu söyleyen Smith, bu cinsel içerikli sahnelerden adil bir hisse alıp almadığı sorulduğunda ise “Evet. Bana sorarsan biraz fazla” diyerek karşılık verdi.

‘Game of Thrones’ dizisi de yayınlandığı devirde cinsel içerikli sahneleri nedeniyle reaksiyon çekmişti. ‘Game of Thrones’ kozmosunun 200 yıl öncesinde geçen ‘House of the Dragon’, Targaryen Hanedanlığı’nın öyküsünü husus alıyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.