Rusya’da martta satılan uçak biletlerinin yüzde 70’i tek istikamete

Rusya’da satılan uçak biletlerinin mart ayında yüzde 70 oranında tek istikamet biletler olduğu açıklandı. Aeroklup’un açıkladığı dataları haberleştiren RBC gazetesi, nisan ayında da oranın yüzde 47 olarak tespit edildiğini yazıyor.

Aeroklup yetkilileri, tek taraf bilet alanların, büyük oranda Rusya yerine öteki bir ülkede çalışmaya karar verenlerden oluştuğunu belirtiyor. Buna nazaran bilişim, danışmanlık ve finans kesimleri başta olmak üzere uzman niteliğindeki çalışanlar mart ayında itibaren Kazakistan, Türkiye, Özbekistan, İsrail, Ermenistan, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne tek taraf bilet aldı.

TurkRus.com’un haberine nazaran, Rusya Dijital Dönüşüm Bakanı Maksut Şadayev, Ukrayna’ya düzenlenen askeri operasyondan sonra ülkeden ayrılanların yüzde 80’inin geri döndüğünü ileri sürmüştü. Şadayev tezini sim kart kullanım datalarına dayandırmıştı.

Federal Güvenlik Servisi FSB de yılın birinci çeyreğinde Rusya’dan ayrılan insan sayısını 3,88 milyon olarak açıkladı. Bu sayı 2021’in tıpkı devrinde nazaran yüzde 46 daha yüksek. (DIŞ HABERLER)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.