Sahipsiz köpeklerden kaçarken hayatını kaybeden çocuğun ailesi dernek kurdu

Antalya‘da, sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalarak hayatını kaybeden 10 yaşındaki Mahra Melin Pınar’ın ailesi, emsal olayların diğerlerinin da başına gelmemesi için dernek kurdu.

Baba Murat Pınar, Serik ilçesindeki konutlarında, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukların, engellilerin ve yaşlıların başıboş sahipsiz sokak köpeklerinin hücumlarına maruz kalmamaları için dernek kurmaya karar verdiklerini söyledi.

Çalışmaları tamamlayarak derneği faaliyete geçirdiklerini belirten Pınar, “Derneğimizin ismi İnançlı Sokaklar ve Hayat Hakkını Savunma Derneği. Merkezi Ankara’da olan derneğimizin üyeleri, birinci kademede ailemizden oluşuyor” dedi.

Pınar, sahipsiz hayvanların toplanıp, kısırlaştırılıp, barınaklarda hoş bir ortamda yaşamalarını talep ettiklerini tabir etti.

Sahipsiz köpeklerin tekrar sokağa salınmasını kabul etmediklerini lisana getiren Pınar, “Çünkü kısırlaştırılan sokak hayvanları saldırganlığını kaybetmiyor. Derneğimiz güvenlisokaklar.org isimli resmi internet sitesi kurdu. Toplumsal medya hesaplarımız şu anda etkin. Fikir alışverişi yapabilmek için herkesin dayanağına muhtaçlığımız var” diye konuştu.

Anne Derya Pınar ise köpeklerin sokakta başıboş kalmasından ötürü aile olarak büyük bir mağduriyet yaşayarak evlatlarını kaybettiklerini kaydetti.

“UMARIM MAHRA MELİN’İM, HAYATINI BOŞU BOŞUNA KAYBETMEMİŞTİR”

Benzeri olayların çok sayıda kişinin başına geldiğine dikkati çeken Pınar, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Saldırılar, yaralanmalar ve vefatlar oluyor. Ömür uzunluğu sürecek ruhsal travmalar meydana geliyor. Sokak köpeklerinin başıboş, sahipsiz olarak dolaşması, gelişi hoş hayvan beslemek bu şekil olaylara neden oluyor. Biz hayvansever olmanın dışında hala köpekleri seven bir aileyiz. Hayat alanları uygunlaştırılarak barınaklarda gönüllülerin de takviyesiyle bakılması taraftarıyız. Bunun için çok hoş projelerimiz var. Umarım Mahra Melin’im, hayatını boşu boşuna kaybetmemiştir. Mahra Melin’in, yaşıtları, bundan sonra doğacak çocuklar ve beşerler için bir ışık olduğuna inanıyoruz.”

Mahra 23 günlük ömür savaşını 28 Mart’ta kaybetmişti

OLAY

Mahra Melin Pınar, Belek Mahallesi’nde 5 Mart’ta sahipsiz köpeklerden kaçarken, İrfan Y’nin kullandığı 07 YBJ 06 plakalı kamyonun altında kalarak ağır yaralanmıştı. Küçük çocuk, Serik’teki hastanede yapılan müdahalenin akabinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti. Beyninde pıhtı atması nedeniyle yapılan ikinci ameliyatla sağ bacağı diz üstünden kesilen Pınar, 28 Mart’ta hayatını kaybetmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.