‘Savaş nedeniyle 6 milyondan fazla insan artık Ukrayna’da yaşamıyor’

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Cabbarova, Rusya ile savaş nedeniyle Ukrayna’nın çok sıkıntı durumda olduğunu tabir ederek, “Ukrayna çok güç bir durumda. 6 milyondan fazla insan artık Ukrayna’da yaşamıyor. Türkiye’nin Ukrayna’ya verdiği dayanak için de teşekkür ederim. Umarım Ukrayna başarılı olacak” dedi.

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Cabbarova, Eskişehir’de Odunpazarı Belediye Lideri Kazım Kurt’u makamında ziyaret etti. Eskişehir’de, Odunpazarı’nda olmaktan büyük bir gurur duyduklarını belirten Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Cabbarova, Rusya savaşı nedeniyle ülkelerinin güç durumda olduğunu söyledi.

Savaş nedeniyle 6 milyondan fazla insanın artık Ukrayna’da yaşamadığını söz eden Cabbarova, şunları söyledi:

* “Maalesef onların içinde Kırım Tatarları da bulunuyor. Türkiye’nin Ukrayna’ya verdiği dayanak için de teşekkür ederim. Umarım Ukrayna başarılı olacak. Takviyesiz başarılı olamayız. Türkiye de bize takviye veren ülkelerden biri. Türkiye orta buluculuk gayreti veriyor. Bu çabayı anlıyor ve takdir ediyoruz.

* Ayrıyeten Ukrayna’dan Eskişehir’e gelenlere verdiği takviye için Belediye Lideri Kazım Kurt’a teşekkür ederiz. Savaşta yaşanan acıların güzelleşmesi için insanların tedavi olması gerekiyor. Onların bir ortada olması üstün bir tedavi, sağ olun.” DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.