Şişli’de emniyet kemeri takmadığı için ceza yazılan taksici: ‘Biraz sonra tekrar çıkaracağım’

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik takımları, taksilere yönelik ile ilgili olarak kontrol gerçekleştirdi. Kontroller kapsamında Mecidiyeköy’de taksiler tek tek durduruldu. Taksi sürücülerinin ehliyet, ruhsat ve belediye evrakları denetim edildi. Evraklarında eksik olan sürücülere cezai süreç uygulandı.

“HAVA ÇOK SICAK EMNİYET KEMERİ TAKAMIYORUM”

Emniyet kemeri takmadığı ve telefonla konuştuğu için cezai süreç uygulanan taksi sürücüsü Mustafa Peker “Bas konuş uygulaması ile konuşuyorum. Ancak bu telefon yerine geçiyor. Telefon ile konuşuyorum diye ceza yazdılar. Benim bas konuş ile merkeze haber vermem lazım. Öbür türlü nasıl haber verebilirim? Şuan yüz tane taksi durdursunlar. Yüzünde de emniyet kemeri takılı değildir. Biraz sonra emniyet kemerini tekrar çıkaracağım. Çok sıcak. Takamıyorum” dedi.

“TAKSİ BULMAK ÇOK ZOR”

Taksilerin durmadığını söyleyen Ferdi Topuz “Osmanbey’den beri yürüyorum. Annemin parasını çekmeye gittim. 3-4 taksiye el işareti yaptım. Hepsi de boştu lakin durmadılar. Beni neden almadıklarını ben de bilmiyorum. Galiba turist avlıyorlar. Daima başıma geliyor. İstanbul genelinde bu sıkıntılar var. Taksi bulmak şu an zor” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.