Sude Yaren Uzunçavdar en büyük hayalini açıkladı

Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda ve 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda altın madalya kazanarak bir defa daha ülkemizi gururlardıran milli tekvandocu Sude Yaren Uzunçavdar, Haber7.com’a açıklamalarda bulundu.

İşte Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Spor Kulübü sportmeni Sude Yaren Uzunçavdar’ın sorularımıza verdiği karşılıklar:

Gençler Dünya Şampiyonası ve İslam Oyunları’nda şampiyon oldunuz. Dünya şampiyonasında tertibin en güzel bayan atleti ödülünede layık görüldünüz. Neler hissdiyorsunuz?

“İnanılmaz derecede memnunum. Hislerimi tanım edecek söz bulamıyorum. Mesleğim en kıymetli iki altın madalyasını ve hem benim hemde ülkemiz için çok değerli bir mükafatı birebir hafta kazandım. Bu yüzden çok gururluyum. Birebir hisleri tekrar yaşamak için daha çok çalışacağım.”


Türk tekvandosunda gelecek vaadeden kıymetli isimlerinden birisiniz genç yaşınıza karşın büyük başarılara imza attınız? Gelecek maksatlarınız için neler söylersiniz?

“Teşekkür ederim. Öncelikle hedefim her vakit daha ileriye gitmek. Önümde uzun bir yol var. Atlet olarak en büyük gayem Olimpiyat Oyunlarında ülkemi temsil edip, altın madalya kazanmak. “

Önümüzdeki hafta olimpiyat oyunlarına kota puanı veren Paris Grand Prix’inde gayret edeceksiniz. Kuvvetli rakipler sizi bekliyor. Tertip hakkında neler söylersiniz?

“Çok heyecanlıyım. Dünyanın en uygun tekvandocularının katılacağı üst seviye bir tertibe katılacağım için. Gayem her turnuvada olduğu üzere Paris Grand Prix’te de şampiyon olup, kürsünün en başında olarak ülkemi en uygun halde temsil etmek inşallah.”


Son periyotta tekvando branşında madalya sayımızda gözle görülür bir yükseliş var. Bu mevzu hakkında niyetleriniz nedir?

“Tekvando​ branşında Türkiye olarak çok başarılıyız. Bütün sportmen arkadaşlarımız Türkiye genelindeki tüm kulüpler ve Ulusal Ekibimiz büyük bir koordine içinde çalışıyor.Türkiye Tekvando Federasyon idaremizde biz atletleri desteklediği için muvaffakiyet kaçınılmaz oluyor.”

Ailecek 3 jenerasyondur tekvandocusunuz. Sportmen bir aileden geliyorsunuz. Bunu avantajları nedir?

“Sporcu aileden gelmenin avantajını yaşıyorum. Ailemin birebir vakitte antrenörlerim olması ve beni her vakit desteklemesi, şuurlu olması aslında benim şampiyon olmamı sağlayan en değerli faktörlerden bir tanesi.”


Her atletin hayali Olimpiyatlarda yarışmaktır. 2024 olimpiyat Oyunları için neler söylersiniz?

“Olimpiyat Oyunları her atletin hayalidir. Benimde en büyük hayalim 2024’te yarışıp altın madalya kazanmak için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.