Taban Fiyata Temmuz’da Artırım Gelecek Mi? Ömer Çelik’ten Dikkat Çeken Açıklama Milyonların Gözü Bu Haberde

Ocak ayında yapılan artırım daha üzerinden 4 ay geçmeden eridi. Enflasyonun TÜİK sayılarında bile yüzde 70’e yaklaşması parayı tam manası ile pula çevirdi. Türkiye’de çalışanların neredeyse yüzde 50’si taban fiyatla geçiniyor. Taban fiyata yapılacak artırım da bu nedenle milyonları ilgilendiriyor.

TÜM TALEPLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Partisinin MYK toplantısı sonrası gazeteciklere açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, taban fiyata temmuz ayında artırım olup olmayacağına dair soruya “tüm talepleri takip ediyoruz ve değerlendiriyoruz” dedi. Çelik bu yanıtı ile milyonlara güzel haber vermezken umut kapılarını da çık bıraktı.

ÇALIŞMA BAKANI: MEMURLAR ENFLASYON ORANINDAKİ FARKLARINI ALACAK

milyonlarca taban fiyatla çalışan personel temmuz ayında maaşlarına tekrar artırım beklerken Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, memur ve memur emeklilerine temmuz ayında enflasyon farkının ödeneceğini açıkladı. Alım emeklilerinin temmuzda 6 aylık enflasyon oranında artırım alacaklarını hatırlattı. Yapılacak ödemenin ölçüsü hakkında bilgi vermeyen Bakan Alım çalışmalarında haziran ayı enflasyon sayılarını dikkate alacaklarını söyledi.

ERDOĞAN MİNİMUM FİYATA ARTIRIM İÇİN ARALIK AYINI İŞARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise daha evvel yaptığı açıklamalarda taban fiyat ile ilgili çalışma yapan komitenin her sene aralık ayında toplandığını ve ocak ayında da minimum fiyata yapılan artırımı açıkladığını belirtmişti. Erdoğan temmuzda taban fiyata artırım için “bunun vakti Aralık’tır” demişti.

AK PARTİ VE MHP’DEN TABAN FİYATA RED

HDP’nin taban fiyat ile ilgili teklifine AK Parti ve MHP’den red geldi. TBMM Genel Şurası’nda başta milyonlarca çalışanı ilgilendiren taban fiyat ve öbür çalışanlar ile emeklilerin maaşlarında temmuz ayında yapılması istenen düzenleme önerisi görüşüldü. HDP’nin taban fiyat ile ilgili küme teklifleri reddedillirken Bankacılık Kanunu ve Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifinin görüşmelerine geçildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.