Tabip randevusu sırasında ‘ağladığı’ için ekstra 40 dolar ödedi

ABD’nin New York kentinde bir hekimin, muayene sırasında ağlayan hastasından 40 dolar fiyat talep ettiği ortaya çıktı. Toplumsal medyada yansıyan olay kısa müddette gündem oldu.

ABD’nin New York kentinde yaşayan ve tanınan bir YouTube kanalı olan 25 yaşındaki Camille Johnson, küçük kardeşinin hekim faturasını toplumsal medya hesabından paylaştı.

Tabip faturasında, kız kardeşinin muayene sırasında ağladığı için 40 dolar fazla ödediği ortaya çıktı.

Johnson, “Kız kardeşim son vakitlerde bir sıhhat problemiyle nitekim uğraş ediyor ve sonunda bir doktora görünebildi. Ağladığı için ondan 40 dolar almışlar” kelamlarıyla faturanın görselini paylaştı.

Johnson, Twitter açıklamasında, kız kardeşinin “nadir bir hastalığı” olduğunu ve tedavi bulmakta zorlandığı bildirildiği için “hayal kırıklığına uğramış ve çaresiz hissettiği için duygusallaştığını” açıkladı. Toplumsal medya fenomeni, “Neden ağladığını sormadan, ona gerçek düzgün bir reçete bile yazmadan 40 dolar istemişler” kelamlarıyla isyan etti.

Fotoğraf toplumsal medyada kısa müddette gündem oldu.

Johnson, İngiliz basınına mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Onu depresyon yahut başka akıl hastalıkları açısından değerlendirmediler ve akıl sıhhatini onunla tartışmadılar” dedi. Genç bayan kelamlarını, “Hiç bir uzmanla konuşmadı, kimseye sevk edilmedi, rastgele bir reçete yazmadı ve akıl sıhhatine yardımcı olmak için hiçbir şey yapmadılar.” sözleriyle sürdürdü.

Johnson’ın kız kardeşinin babasının sıhhat sigortası kapsamında olduğu bildirilirken, aile hala şokta…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.