Tolunay Kafkas’tan Yusuf Demir tenkitlerine cevap!

Trabzonspor ve Galatasaray’da forma giymiş eski ulusal futbolcu olan ve iki yıldır Ümit Ulusal Takımı’nda teknik yöneticilik yapan Tolunay Kafkas, flaş açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın Rapid Wien’den aldığı 19 yaşındaki futbolcu Yusuf Demir hakkında konuşan Kafkas, “Yusuf ile ilgili bilhassa genç ulusal kadrolarda gerekli teşebbüsleri, ben isim de vererek söyleyeyim, Nedim hoca, Güngör hocamız ilgilendik. Biz kendisini davet ettik, elimizde yazılar var. Bunu konuşurken dikkatli konuşmak lazım. Ben Ümit Ulusal Kadro teknik yöneticisi olduğum vakit Yusuf Demir, Avusturya Ümit Ulusal Takımı’nda forma giymişti. Bizim Yusuf Demir’i Ümit Ulusal Takımı’na almamız kelam konusu değildi prosedür gereği. Yusuf Demir bir tercih yapması gerekiyordu A Ulusal Kadro için. Ya bizi seçecekti ya da Avusturya Ulusal Takımı’nı. Ortalara öteki beşerler girip öteki şeyler söylediği vakit işin boyutları öteki tarafa gidiyor. Okan Buruk benim arkadaşım. Kullandığı sözleri bilerek konuşmak lazım bu işlerde bu kadar söyleyeyim. dedi.

‘İLERİ GİDERSE KARŞILIĞINI VERİRİM’

“İleri giderse onun da yanıtını ben veririm. Zira buradaki genç ulusal kadro hocaları ve biz çok emek sarf ediyoruz ve az imkanlar ile bu işi yapmaya çalışıyoruz. Onun için yanlışsız konuşmak, hakikat bilgiler vermek lazım. Ben hürmet duyuyorum. Yusuf Demir Avusturya Ulusal Takımı’nı seçmiş olması onun tercihi ancak biz Yusuf Demir ile ilgili gerekli itinası gösterdiğimizi düşünüyorum Hoffenheim’da çok değerli bir oyuncu var. O da Alman ulusal kadrolarında oynuyor. Kendisiyle gidip konuşacağım. Gelmesi için elimden geleni yapacağım. Yusuf Demir ile ilgili hocaların bana söylediği eksik bırakılmış bir şey yok. Öbür oyuncular konusunda tahminen olmuş olabilir fakat Yusuf Demir için elimizden geleni yaptık”

‘İŞ YAPAN İNSAN ELEŞTİRİLİR’

Kendisine gelen tenkitler hakkında konuşan Ümit Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas, “Biz bir iş yapıyoruz. İş yapan insan eleştirilir. Tenkit demek insanların yanlışsız ve yanlışlarını ortaya koymak demektir. Ben yanlış yaptığım şeylere bakarım. Bu, benim özelliklerimden bir adedidir. Yanılgıyı evvel kendimde ararım. Bizler bir tercih yapıyoruz. Oyun sistemine nazaran, planlamaya nazaran, oyuncunun durumuna nazaran, performansına nazaran. Kimi oyuncular, kimilerinin önüne geçiyor. Biz bir oyuncu kümesi ile devamlı çalışmıyoruz. Bu oyuncu kümeleri ile belirli takvim içerisinde çalışıp, ona nazaran takip ediyoruz. Formda olan oyuncuları yahut kalite ile performansı birbirinden ayırırım. Kaliteli oyuncuları devamlı müddet almasa da buraya çağırmaya, oynatmaya çaba ederim ve benim maksadım A ulusal ekip forması giyebilecek oyuncular ile burada çaba etmek.” dedi.

KAYNAK: MİLLİYET

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.