Türklerin Portföyündeki Bu 3 Altcoin İçin Selloff Uyarısı!

Türkiye’deki yatırımcıların yakından takip ettiği 3 altcoin için yeni analizler dikkat çekiyor.  İşte kimine göre satış (selloff) yemesi muhtemel olan altcoin’ler Shiba Inu (SHIB), Hedera (HBAR) ve Avalanche (AVAX) için beklentiler…

Analist, popüler altcoin SHIB için bu seviyeye işaret etti: Çökebilir

Analist Aaryamann Shrivastava’ya göre Shiba Inu fiyatı, Mart ayına bir hafta kala sona ermeyen Şubat ayı boyunca tutarlı bir düşüş trendi kaydetti. Kripto para birimi, kırmızı renkte kapanabilecek birkaç ticaret seansına daha bakıyor, ancak daha geniş piyasa ipuçları olumluya dönerse, SHIB aşırı düşük seviyelere düşmeyebilir. Shiba Inu fiyatı, bu yazının yazıldığı sırada, geçen hafta neredeyse yüzde 12 düştükten sonra 0,00001102 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre altcoin, destek seviyesini 0,00001189 dolardan kritik dirence çevirdi ve şimdi 0,00001000 dolarlık desteğini kaybetmeye yaklaşıyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50.0’da nötr çizginin desteğini kaybetti ve düşüş bölgesinde oturarak hızla düşüyor. Benzer bir aşağı yönlü görünüm, yaklaşık bir aydır yükseliş eğilimi göstermeyen Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinde de görülebiliyor.  Sonuç olarak Shiba Inu fiyatı bu koşullara bağlı kalırsa, daha da düşebilir ve kritik desteği 0,00000966 dolar seviyesinde test edebilir.

Bu desteğin kaybedilmesi, Aralık 2022’nin düşük seviyesi olan 0,00000791 doları görmemize ve durumun yüzde 26’lık düşüşle sonuçlanmasına neden olur. Bununla birlikte, RSI’da gözlemlendiği gibi, aşırı düşüş, daha yüksek satışların göstergeyi 30.0 işaretinin altındaki aşırı satış bölgesine itmesine neden olacaktır. Boğalar, bu sıralarda SHIB’i çekme fırsatına sahip olacaktı. Analiste göre, altcoinin, sürdürülebilir bir toparlanma başlatmak için yalnızca 0,00001189 dolardaki kritik direnci desteğe çevirmesi değil, aynı zamanda direnci 0,00001395 dolarda etiketlemesi gerekecek.

Avalanche (AVAX) boğaları, ayılardan muzdarip

Analist Filip L.’e göre Avalanche (AVAX) fiyatı, grafiklerdeki büyük bir hareketli ortalamanın baskısı altında olduğu için bazı teknik zorluklar yaşıyor. Yılın başına dönüp baktığımızda, 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA), yükseliş trendinin hala desteklenip desteklenmediği konusunda net bir rehber oldu.  Analiste göre fiyat hareketi 200 günlük SMA’dan 16.50 dolara doğru kayarken Avalanche fiyatı zor bir noktada. Daha düşük zirve ve daha düşük diplerle, kısa vadeli net bir düşüş trendi hızını sürdürüyor.

200 günlük SMA yalnızca AVAX’ın açıp altında kapattığı her mumla birlikte güç kazandığından, analist, AVAX’ın daha da düşmesini bekliyor. Yakınlarda gerçek bir destek sunulmadığından, AVAX,  daha düşük zirveler ve daha düşük diplerle net bir aşağı yönlü model oluşuyor. Analist, aşağı yönde 14.50 ve 15.50 dolar seviyelerine işaret ediyor.  Boğalar 200 günlük SMA’nın üzerine çıktığında yukarı yönlü hareketler gelebilir. Analiste göre bu, 16.50 dolar kırıldığında, boğaların içeri girmek ve yükselmeye başlamak isteyeceği anlamına gelir. Analist, “Kısa vadeli traderlar, aylık pivotta bir kâr hedefi olarak 19 doları kilitleyebilirler,” diyor.

HBAR kazanımlarını silecek mi?

Son olarak analist Filip L., Hedera (HBAR) için analizlerini aktarıyor. Kriptokoin.com olarak da  bildirdiğimiz gibi Hedera Hashgraph (HBAR), Şubat ayının başında net bir model tespit edildiğinden yatırımcıların ve boğaların gözündeydi. Yükselen bir trend çizgisi, bir kırılma ticaretinden önce fiyat hareketini her desteklediğinde, HBAR daha da yükseldi ve yeniden yükselen bir trend çizgisi oluşturdu. İki trend çizgisi zaten kırıldığı için, son ve ilk trend çizgisinin yakında test edilmesi kaçınılmaz görünüyor.

Hedera Hashgraph fiyatı, geçen Pazartesi günü fiyat hareketinin bulunduğu zirve noktasından şimdiden yüzde 35 düştü. Yol boyunca iki mor yükselen trend çizgisi kırıldı ve satıcılar bu kırılmayı piyasayı satış teklifleriyle doldurmak için kullandıkları için kapsamlı bir düşüş hareketi gördü. Ralli daha da gevşerken, test edilecek yalnızca bir yükselen trend çizgisi kaldı. HBAR, traderların bu düşüşü yavaşlatmaya çalışan iki aracı gücün yanında yer alabilmeleri için en az yüzde 27’lik bir düşüşe hazırlanmalarına ihtiyaç duyuyor.

Analiste göre ilk olarak, 200 günlük SMA 0,06 dolar civarında fiyatı destekleyici olabilir. İkincisi, 0,055 dolarlık aylık S1 desteği, gücü artırıyor. Düşüşün duraksadığı zamanlarda ise önemli alan olarak 0,045 dolara işaret ediyor. Analiste göre boğalar, fiyat hareketini 0,07 dolardaki mor yükselen trend çizgisinin üzerine çıkarabilirse, bir geri dönüş yolda olabilir. RSI aşırı satım bölgesine oldukça yakın olduğu için böyle bir dönüşü destekliyor.  Yukarı yönlü hedef olarak ise analist 0.07 ve 0.075 dolara işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir