Yakaladığı hırsızlardan dayak yedi, geri döndüğünde cüzdanının çalındığını fark etti

İstanbul Esenyurt’ta iş yerinden ses sistemi çalan hırsızların peşine düşen dükkan sahibi hem dayak yedi hem de cüzdanını çaldırdı.

Olay, geçtiğimiz Cuma günü Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı’nda yaşandı. Bir küme hırsız, dükkan önünde duran ses sistemini gözüne kestirdi.

Güpegündüz yaşanan olayda dükkanın önüne araçla gelen şüphelilerden biri, kapının girişinde bulunan ses sistemini sökmeye başladı.

Müziğin kesildiğini fark eden işyeri sahibi Mesut Karataş, kapıya baktığında hırsızla göz göze gelirken, şüpheliler çabucak araca atlayarak kaçmak istedi.

Hırsızların peşinden koşan dükkan sahibi, süratle giden kamyonete atlayıp çalınan eşyasını almak isterken kamyonet römorkunda hırsızlar tarafından tekme tokat dövüldü.

SEVİNCİ YARIDA KALDI

Vatandaşların olaya müdahale etmesiyle ses sistemini hırsızlardan alan Karataş, dükkanına döndü. Ortadan geçen dakikalarda cüzdanının yerinde olmadığını fark eden dükkan sahibi, arbede sırasında hırsızların cüzdanını çaldığını fark etti.

Dükkanında müşterisiyle ilgilendiği sırada müzik çaldığını söyleyen Mesut Karataş, “Bir an müziğin kesildiğini fark ettim. Başımı çevirdiğimde bir arkadaşın ses sistemi ile uğraştığını gördüm. O ortada ses sistemini söktü ve sırtına attı. Ben birinci başta latife yapıyor sandım lakin baktım iş ciddiye gidiyor. Bende peşlerinden koşmaya başladım. Çabucak hırsız ses sistemini arkadaşına verdi ve araca binerek kaçmaya başladılar”dedi.

Dükkan sahibi Mesut Karataş, hırsızların peşinden koşup kamyonete atladı

Araçlarının gerisine atlamaya çalıştığını belirten Karataş, “Arkadaki şahıs ise beni atmaya çalışıyordu. Tabi ben araca binince şahıslar panik yaptı. Ani hareketler yaparak beni düşürmeye çalışıyorlardı. İnsanlardan yardım istedim ben de. Bir orta sokağa girdiler çabucak onlarda. Aracı durdurarak 3 erkek bana saldırdı. Tabi esnaf arkadaşlar gelince hırsızlar çabucak kaçtı. Tabi ben o ortada ses sistemini almıştım” diye konuştu.

“YEDİĞİMİZ DAYAK BİZE KALDI”

Ses sistemini alıp dükkana döndüğünde ise bu sefer de cüzdanının yerinde olmadığını söyleyen Karataş şunları söyledi:

“Yani anlayacağınız bu sefer de cüzdandan olduğumu fark ettim. Tabi hiç değilse ses sistemini kurtardık, buna seviniyoruz. Cüzdanımda 900 TL param vardı o gitti ancak 5 bin TL’lik ses sistemini kurtardık. Yediğimiz dayak ise bize kaldı” dedi.

“GELME PALETİ KAFANA VURURUM”

Hırsızların çok rahat davranmasına şaşırdığını söz eden Karataş, “Gündüz vakti içinde insan olan bir dükkandan ses sistemi çalacak hamaseti nereden buldular onu da bilmiyorum. Araçlarında plaka yok, ön camları sinemalı. Tekrar tıpkı küme bizim bir arkadaşımızın da paletlerini çalmış. Arkadaşımız da peşlerinden gittiğinde ona da ‘Gelme paleti kafana vururum’ demişler” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.