200 bin liranın aylık getirisinde rekor artış! Bankalar uçuşa geçti: Bu parayı duyan altın ve dolar yatırımını unutacak

Tasarruflarını değerlendirmek isteyen vatandaşlar, bankaların faiz oranlarını araştırmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) açıkladığı faiz kararının ardından bankaların mevduat toplama yarışında rekabet kızıştı.

Her banka farklı faiz oranları sunsa da bankalar arasındaki rekabet giderek artıyor. 200 bin lira gibi bir meblağın getirisi ise hızla artış gösterdi. İşte 200 bin liranın aylık rekor getirisi…

Paralarını en iyi şekilde değerlendirmek isteyen vatandaşlar, bankaların mevduat faiz oranlarını yakından takip ediyor. Geçtiğimiz hafta bazı bankalar oranlarını düşürse de birçok banka yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Bazı bankaların mevduat faiz oranlarında güncellemeler yapıldı ve sonuç olarak 200 bin lira gibi bir meblağın aylık getirisi artış gösterdi.

Bankalar, mevduat faiz oranlarını mevcut müşteriler ve yeni müşteriler için ayrı ayrı belirliyor. Bankalar arasındaki mevduat faiz oranları yüzde 25 ile yüzde 40 arasında farklılık gösteriyor.

Aylık ve üç aylık gibi seçeneklerde, mevduat faiz oranları bankadan bankaya değişebiliyor. Bazı bankalar ise e-mevduat hesapları için daha yüksek faiz oranları sunuyor. Yani internet bankacılığı üzerinden açılan hesaplar için özellikle yüksek faiz oranlarıyla karşılaşılıyor. Bu oranlar ise neredeyse yüzde 45’i bulabiliyor.

200 BİN LİRANIN GETİRİSİ

200,000 lira yatıran bir kişi, yüzde 43 faiz oranı ile aylık 7,162.74 TL gelir elde edebiliyor.

Ancak, 200,000 lira tutarındaki meblağı internet bankacılığı üzerinden açtığı mevduat hesabında yüzde 45 faiz oranı ile değerlendiren kişi, aylık 7,814 TL kazanabiliyor.

Ayrıca, 200,000 lira yatırıldığında yüzde 43 faiz oranı ile açılan 92 günlük mevduat hesabı seçeneği, 21,071.78 lira getiri sağlayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx