Ankara’da “Büyük Gazze Yürüyüşü” düzenlenecek

 Aralık Pazar günü “Gazze için vicdan buluşmaları” kapsamında Ankara’da “Büyük Gazze Yürüyüşü” düzenlenecek. Ankara Sivil Toplum Platformu’ndan yürüyüşle ilgili şu açıklama yapıldı: 

“Filistin’de iki ayı aşkın süredir devam eden İsrail saldırıları, dünyanın geleceği adına tüm insanlığı kaygılandırmaktadır.

Mülteci kampları, hastaneler, okullar ve ibadethaneler bombalanarak kadın, çocuk ve yaşlılar katledilmek suretiyle yürütülen soykırım, tüm dünyada büyük bir infialle beraber, vicdani bir uyanışa ve dirilişe neden olmuştur.

Batı başkentleri başta olmak üzere tüm dünyada vicdanlı insanlar; gittikçe büyüyen bu vahşet nedeniyle tüm dünya için büyük bir tehdit haline gelen ABD’nin himayesindeki İsrail’e karşı tepkilerini dile getirmektedirler.

Dünyanın geleceği adına herkesi kaygılandıran bu gelişmelere tepki göstermek amacıyla yapılan yürüyüş, eylem, boykot ve protestolar tüm toplum kesimlerinin katılımıyla her geçen gün büyümektedir. 

Ankara Filistin Dayanışma Platformu ve Ankara Sivil Toplum Platformu da  Filistin’de işlenen insanlık suçunu ve İsrail vahşetini protesto etmek amacıyla Ankara’da büyük bir yürüyüş düzenleyecektir.

Toplumun bütün kesimlerinin katılması hedeflenen bu yürüyüş ve mitingle; Filistin’de yaşanan zulme karşı insani ve vicdani tepki gösteren kitlenin büyümesi, oluşan farkındalığın zulmü durdurmaya yönelik bir kamuoyu baskısına dönüşmesi hedeflenmektedir.

Vicdani-insani hassasiyete sahip sporcu, sanatçı, gazeteci ve akademisyenler başta olmak üzere  toplumun tüm kesimlerinin zulme karşı göstereceği ortak tepki, gittikçe derinleşen bu küresel insani krize karşı toplumsal farkındalığın ve bilincin gelişmesini sağlayacaktır.

Bu amaçla 24 Aralık 2023 Pazar günü düzenlenecek yürüyüşe katılımınızı ve desteğinizi bekliyor, saygılarımızı sunuyoruz.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx