Bir Yatırım Fonu Bu Altcoin’i Topluyor: Fiyat Ne Olacak?

Kripto analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre, 1inch Team Yatırım Fonu, Ethereum biriktiriyor. Bu arada on-chain göstergeler altcoin için umut verici değil. Kripto analisti Marcel Pechman, bu göstergeler üzerinden ETH’nin geleceğini okuyor.

1inch Team Yatırım Fonu, altcoin Ethereum’u topluyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası yukarı yönlü ivme kazanmakta zorlanıyor. Düzenleyici baskı ve piyasadaki güven kaybı bunda ekili oluyor. Bununla birlikte, bu fiyat seviyelerini giriş fırsatı olarak görenler de var. Bunlardan birisi de Binance’de listeli bir altcoin olan 1inch’in yatırım fonu. Kripto analitik platformu Lookonchain, bu yatırım fonunun alımlarına ilişkin şu paylaşımı yaptı:

1inch Team Yatırım Fonu, 3 saat önce 1.551 dolardan 1.609 stETH satın almak için 2,5 milyon USDC harcadı. Fon ayrıca 28 Ağustos ve 5 Eylül tarihlerinde ortalama 1.645 dolar fiyattan toplam 9.164 ETH (15,07 milyon dolar) satın aldı.

Ethereum 7 ayın dibini gördü: Altcoin için görünüm düşüş yönünde

Altcoin fiyatı, önemli bir fiyat desteğinin altında işlem görme riski taşıyor. Ayrıca, birden fazla veri, altcoin fiyatı için düşüş görünümüne işaret ediyor. Eter fiyatı 6 Ekim ile 12 Ekim arasında %7’lik bir düşüş yaşadı. Böylece, 1.520 dolarla son yedi ayın en düşük seviyesine indi. Her ne kadar 13 Ekim’de 1.550 dolara kadar hafif bir toparlanma yaşansa da, birden fazla ölçümün gösterdiği üzere yatırımcı güveni ve Ethereum’a olan ilginin azaldığı görülüyor.

Bazıları bu hareketin kripto paralara yönelik daha geniş bir ilgisizliği yansıttığını iddia ediyor. Bu durumu Google’da “Ethereum” aramalarının son 3 yılın en düşük noktasına ulaşmasından teyit etmek mümkün. Dahası Ethereum, Temmuz ayından bu yana genel altcoin piyasa değerinin %15 altında performans gösterdi.

Ethereum” anahtar kelime araması, global olarak. Kaynak: Google Trendler

İlginç bir şekilde, bu fiyat hareketi Ethereum’un ortalama 7 günlük işlem ücretlerinin son 12 ayın en düşük seviyesi olan 1,80 dolara gerilemesiyle aynı zamana denk geldi. Bu durumu bir perspektife oturtmak gerekirse, sadece iki ay önce bu ücretler 4,70 doların üzerindeydi. Bu, toplu katman-2 işlemlerinin başlatılması ve kapatılması için bile yüksek bir maliyet olarak kabul ediliyordu.

Türev verileri ve TVL’nin düşmesi ayıların kontrolünü yansıtıyor

Türev metriklerine daha yakından bakmak, profesyonel ETH yatırımcılarının fiyat düzeltmesinin ardından nasıl konumlandıklarına dair fikir veriyor. Tipik olarak, lider altcoin aylık vadeli işlemleri, kripto piyasalarına özgü olmayan bir uygulama olan gecikmeli ticaret anlaşmasını telafi etmek için yıllık% 5 ila 10 primle işlem görür

ETH 2 aylık vadeli işlem primi spot piyasaya kıyasla. Kaynak: Laevitas.ch

Ether vadeli işlem primi 12 Ekim’de son beş ayın en düşük noktasına geriledi. Böylece, kaldıraçlı long pozisyonlar için talep eksikliğine işaret etti. Bu arada, 27 Eylül ve 1 Ekim arasında altcoin fiyatı %8,5’lik bir artış gördü. İlginç bir şekilde bu bile ETH vadeli işlemlerini %5’lik nötr eşiğin üzerine çıkaramadı. Ethereum’un kilitli toplam değeri (TVL) son iki ayda 13,3 milyon ETH’den 12,5 milyon ETH’ye düştü. Böylece, talebin azaldığını gösterdi. Bu eğilim, DeFi sektörüne olan güvenin azaldığını ve geleneksel finansın ABD doları cinsinden sunduğu %5’lik getiriye kıyasla daha az avantaj sağladığını yansıtıyor.

Ethereum ağı TVL eski yerel stake etme. Kaynak DefiLlama

Kaldıraçlı long pozisyonlar için azalan talep, azalan stake getirileri, düzenleyici belirsizlikler ve Google Trends’e yansıdığı gibi daha geniş bir ilgi eksikliği göz önüne alındığında, Ether’in 1.500 doların altına düşme olasılığı nispeten yüksek olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx