Bonucci’den sonra bir stoper daha

Stoper transferi için çalışmalarına devam eden Fenerbahçe, Leonardo Bonucci ile dün yapılan son görüşmenin ardından her konuda anlaşma sağlandı. Sarı-Lacivertli kulüp, İtalyan savunmacının ardından yönünü Atletico Madrid forması giyen Stefan Savic’e çevirdi.

BONUCCI’DEN SONRA SAVIC HAREKATI

Sarı-lacivertlilerin Bonucci’den sonra yeni hedefi Stefan Savic… Bonservissiz kulübünden ayrılma ihtimali olan 33 yaşındaki futbolcu, bu yüzden yüksek maaş talebinde bulunuyor. Fenerbahçe de bu maaşı indirmek için görüşmelerini sürdürüyor.

Bu görüşmeler devam ederken, Bonucci hamlesi sayesinde Savic’in fiyat indirmesini bekliyor. Fanatik’te yer alan habere göre; Eğer istenen seviyelere inerse sarı-lacivertliler hem Bonucci hem de Savic’i aynı anda transfer edebilir.

STOPER TRANSFERİNDE 20 OCAK DETAYI

İki stoperi aynı anda takıma katma fikrinin altında önemli sebepler yatıyor. Birincisi, Becao’nun sakatlığı… İyileşen futbolcunun, 20 Ocak gibi takım çalışmalarda katılması planlanıyor. Ancak form tutması biraz daha zaman alacak. Ayrıca bu tip sakatlıkların nüksetme ihtimali de bulunuyor.

Djiku da, Afrika Kupası’nda ve sonuna kadar ülkesi ile devam edebilir. Ayrıca bunlardan bağımsız olarak, sakatlık ihtimali de göz önünde bulunduruluyor. Sarı-lacivertliler bu sezon iki stoperi sakatlık sebebiyle aynı anda kaybetmiş, bu süreçte önemli puanlar kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx