Erdoğan-Akşener görüşmesinden sonra ilk açıklama: Ortak bildiri talebi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zap bölgesindeki çatışmalarda 9 askerin hayatını kaybetmesinin ardından, bilgilendirmede bulunmak için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le telefon görüştü.

Görüşmelerde, devam eden askeri harekatlara ilişkin gelişmelerin ele alındığı belirtildi. Erdoğan-Akşener görüşmesinin ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, X hesabında açıklama yaptı.

Açıklamada şunlara yer verildi: “Pençe-Kilit Harekat bölgesinde PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısı neticesinde şehit ve yaralılarımız bulunmaktadır. Bu kapsamda Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve terörle mücadeledeki kararlılığımızı ve hassasiyetlerimizi paylaşmıştır. Bu kapsamda terör ve onun destekçilerine karşı milli birliğimizi bir kez daha ortaya koyabilmek adına Grup Başkanvekilimiz Sayın Musavat Dervişoğlu tarafından ortak bir bildiri metni yayımlanması talebimiz TBMM Başkanlığına sunulmuştur. Ayrıca yine Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in kararı doğrultusunda İYİ Parti grubu olarak Anayasa’nın 98’inci TBMM İçtüzüğü’nün 102’inci ve 103’üncü maddeleri gereğince bu konuda bir genel görüşme açılması ve Milli Savunma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlarının yaşanan bu süreç ve son durumla ilgili Meclisimizi bilgilendirmesini talep etmiş bulunuyoruz. Terör örgütleriyle her alanda, en etkin mücadelenin sürdürülebilmesi temel gayemiz olacaktır. Şehitlerimize sonsuz minnet ve rahmetle…”(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx