Psikolog Esra Ezmeci, 15 Yıl Süren Epilepsi Hastalık Sürecini Anlattı

Ünlü psikolog Esra Ezmeci Gökay Kalaycıoğlu’nun sunduğu Haber Bahane programında kendisine sorulan soruları yanıtladı. Cevapları ile çok konuşulan Ezmeci, 15 yıl mücadele ettiği epilepsi hastalığını anlattı.

Takipçilerinden gelen itiraflar ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile çok konuşulan Esra Ezmeci bu defa kendisi ile bir konu ile gündemde.

Yakın zamanda katıldığı Gökay Kalaycıoğlu’nun sunduğu Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane programında “Eş Değiştirme Gemileri” hakkında konuşan Ezmeci gündeme gelmişti.

Ezmeci, yine bu programda kendisine sorulan “Mutlu bir çocukluk yaşadın mı?” sorusunu cevapladı.

37 yaşındaki Ezmeci, “Modern bir aileye sahiptim. Niye olduğunu bilmiyorum ama çocukluğumda aşırı duygusaldım. Mesela babam masal anlatırken ben hüngür hüngür ağlardım. 8 yaşındayken bir kere bayıldım ve epilepsi olduğumu öğrendik.” dedi.

Bu olayın hayatının en büyük dönüm noktalarından biri olduğunu söyleyen Ezmeci, hastalık sürecini “15 sene epilepsi hastasıydım. Benim hayatımı çok zorladı. Her bayılmada bir sürü şey unutuyorsun, bayılacağım diye korkuyorsun, okulu tamamlayabilecek miyim diye korkuyorsun. Psikolojik olarak daralmalar, bunalmalar…” şeklinde anlattı.

Hamilelik döneminde hormonlar nedeniyle epilepsiyi tetikleyen birçok neden olduğunu söyleyen Ezmeci, ruhsal olarak zor geçen bu dönemin onu psikolojiye yönelten şey olduğunu söyledi.

Ezmeci, doğum yaptıktan sonra hastalığı yendiğini söyleyerek ” Allah’ın lütfuyla doğum yaptıktan sonra epilepsiyi atlattım. Normalde böyle bir şey yok. Oğlum doğduktan sonra kendiliğinden bitti.” dedi.

Hastalığından dolayı derslerinin kötü olduğunu söyleyen Ezmeci, doğum yaptıktan sonra üniversite okuduğunu söyledi. Epilepsi olduğu için çocukluk hatıralarının çoğunu hatırlamadığını da ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx