Ripple (XRP)’dan Önemli Duyuru: Milyon Dolarlık Ödül Verilecek!

Ripple geliştirici kolu, kısa süre önce yaptığı bir duyuruda, 13 ülkedeki 22 yenilikçi projeye toplam 1,3 milyon dolar ödül veren XRPL Grants Wave 6’nın alıcılarını açıkladı. Projeler, GameFi, DeFi, NFT’ler, geliştirici araçları ve daha fazlası dahil olmak üzere Web3 alanındaki çeşitli sektörleri kapsıyor. Ödül alanlar, Ripple’ın XRP Ledger (XRPL) üzerinde inovasyonu teşvik etme taahhüdünü yansıtan küresel bir uzman paneli tarafından seçildi. İşte detaylar…

Ripple, yeni projelere ödül veriyor

Öne çıkan projeler arasında, DeFi için birleşik bir arayüz olan ve varlık yönetimi, alım satım, işlemler ve NFT lansmanları için bir merkez görevi gören EVM Finance de yer alıyor. Bir diğer önemli alıcı olan DeXfi, kendisini XRPL üzerinde kapsamlı bir DeFi tek durak noktası olarak konumlandırıyor ve 50.000 dolar fon sağladı. Yapay zeka alanında ChatXRP, kullanıcı dostu arayüzü aracılığıyla Web 3.0 hizmetlerine stressiz bir ağ geçidi sağlayarak 75.000 dolar aldı.

Mali destek, en alt kademedeki yedi proje için mikro hibe fonundan (10.000 doların altında) altı proje için 100.000 doları aşan önemli fonlara kadar değişmektedir. Ödül alanların %55’inin ABD dışında yerleşik olması, Ripple’ın küresel ölçekte genişleme ve daha kripto dostu olduğu düşünülen yetki alanlarına girme yönündeki stratejik kararıyla uyumlu.

Ekosistemdeki son gelişmeler

Bu gelişmelere paralel olarak Ripple, SEC davasında önemli kısmi mahkeme zaferleri elde ederek ilerleme kaydediyor. Buna ek olarak, XRP kayda değer bir balina aktivitesi yaşadı ve balinalar geçtiğimiz hafta önemli miktarlarda hareket etti. XRP’nin konumunu daha da güçlendiren bu gelişme, kripto para birimi için olumlu bir hamle olarak CEX.io borsasında yeniden listelendi.

Diğer yandan XRP Ledger yeni ve önemli bir kilometre taşına ulaştı. Bir XRP Ledger kaşifi ve ağ analiz platformu olan XRPScan, bu kilometre taşını duyurdu. XRP Ledger’ın 84 milyonuncu defterinin başarıyla kapatıldığını ve Layer 1 platformu için yeni bir kilometre taşına işaret ettiğini bildirdi. XRP Ledger, 5 Ekim’de 83 milyonuncu defterini kapatarak altı hafta içinde 1 milyon defter işlemi gerçekleştirmiş oldu. Ayrıca geçtiğimiz hafta, XRP Ledger için iki yeni XLS özelliği yayınlandı.

CBDC’ler açısından oldukça aktif

Ayrı bir gelişmede, Ripple’ın CBDC İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı James Wallis, bir dakikalık bir videoda Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinin (CBDC’ler) dönüştürücü potansiyelini vurguladı. Wallis, CBDC’lerin özellikle düşük gelirli ve daha önce finansal kurumlarla ilişkisi olmayan bireyler için küresel olarak finansal katılımı artırmadaki rolünü vurguladı.

Düşük gelir ve önceden var olan ilişkilerin eksikliğini finansal dışlanmaya katkıda bulunan temel faktörler olarak tanımlayan Wallis, CBDC’lerin uygun maliyetli bir çözüm sunduğunu açıkladı. CBDC’ler, basitleştirilmiş ödeme seçenekleri ve kredi oluşturma fırsatları sunarak, bireylerin kredi geçmişi oluşturmalarını ve finansal hizmetlere erişmelerini sağlayarak işletmelerin büyümesini teşvik ediyor. Ripple’ın CBDC girişimleri için dünya çapında 20’den fazla merkez bankası ile aktif işbirliği yapması, CBDC’lerin benimsenmesi ve uygulanmasında bir teknoloji ortağı olarak rolünün altını çizmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx