Samsung Galaxy A15’in batarya detayları netleşti

Samsung, popüler Galaxy A serisine yakında yeni bir telefon ekleyeceğe benziyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir tasarım sızıntısının ardından, Galaxy A14’ün halefi olarak gösterilen Galaxy A15‘in lansmanı yaklaşıyor gibi görünüyor. Güvenlik Kore Sertifikası’nda bu model için bir batarya belirtildi; EB-BA156ABY. Ancak bu sefer bataryaya ait özellikler ya da fotoğraf sertifikasyonla birlikte listelenmemiş.

Galaxy A15 ile ilgili bazı sızıntılar zaten daha önce yapılmıştı. Bu sızıntılar arasında, telefonun arka tarafında üçlü bir kamera modülüne ve bir LED flaşa sahip olacağı bilgisi yer alıyordu. Ek olarak, telefonun yan kısmında bir parmak izi sensörü, 3,5mm kulaklık jakı, USB Type-C portu ve hoparlörlere sahip olması bekleniyor. Telefonun 6,4 inç büyüklüğünde Infinity-U şeklinde bir çentikle geleceği ve 160.2 x 76.8 x 8.4mm boyutlarında olacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy A15’in batarya detayları netleşti

Ancak yonga seti, batarya ve depolama konfigürasyonları gibi diğer detaylar hakkında henüz bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili daha fazla bilginin sızdırılmasını veya resmi sertifikalarla doğrulanmasını bekliyoruz.

Önceki model olan Galaxy A14’ün 4G ve 5G versiyonları bu yılın başlarında tanıtılmıştı. Her iki model de 6,6 inç IPS LCD ekrana sahip. Galaxy A14 4G modeli, 6GB RAM ve 128GB dahili depolama ile birlikte Helio G80 yonga setiyle çalışırken; Galaxy A14 5G modeli, 6GB RAM ve 128GB dahili depolama ile Dimensity 700 yonga setini kullanıyor.

Samsung’un yeni modelini piyasaya sürmesiyle birlikte, tüketicilere daha gelişmiş özellikler ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunma konusundaki kararlılığını bir kez daha görmüş olacağız. Bu yeni model, Galaxy A serisinin başarısına katkıda bulunacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx