Yine Fahiş Kira Skandalı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Sende Vicdan Var mı?’ Sorusu Yerini Bulmamış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kendisine ulaşan bir vatandaş ile arasında geçenleri anlatmıştı. Erdoğan, kiracısının kirasını 2 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya çıkarmak isteyen ev sahibine, ‘Sende vicdan var mı?’ diye seslenmişti. Sosyal medyada paylaşılan bir olay, Erdoğan’ın açıklamasına rağmen ev sahiplerinin kiracılarına zor günler yaşatmaya devam ettiğini ortaya çıkardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘100 Yılı İnşa Edenler, 100 Yılı İnşa Edecekler’ başlıklı Öğretmenler Günü Programı’nda bir vatandaşla yaşadığı diyalogu paylaşmıştı.

Erdoğan, ev sahibinin kirasını 3 katına çıkarmak istediği vatandaşla yaşadıklarını; “Mecburen o ilçedeki belediye başkanımızı aradım. Ondan ricada bulunduk. Dedim ki ‘Ya uygun bir kiralık yer bul. Veyahut da bizim TOKİ’nin evleri varsa oradan kendisine bir imkan sağla.’ Bu vicdan… Her şeyi devletten beklemek herhalde olacak bir şey değil. El ele vereceğiz, dayanışma halinde olacağız. Ama ben o ev sahibine, herhalde o da şimdi dinliyordur beni, ‘Sende vicdan var mı?’ diye sormak durumundayım. Bu kadar biz konut yapıyoruz. Bu yaptığımız konutlarla çözüm geliştirmeye çalışıyoruz. Ama insaf ya 2 bin 500’den 7 bin 500’e. Bu ne vicdandır?” diyerek anlatmıştı.

Konya’da yaşanan bir olay ise ev sahiplerinde ‘vicdan yok’ dedirtti.

Necip Fazıl Kocaman isimli vatandaş, Konya’da oturduğu evden imam olan ev sahibi nedeniyle zorla çıkarıldığını iddia etti.

Aylardır ‘çık kendim oturacağım’ diyordu. Geçen hafta evi boşalttım. 3600 tl kira ödediğim evi şimdi sarı siteye ilana koymuş. Ev sahibi imam.. Söyleyeceklerim bu kadar..”

?

Fahiş kira olayı sosyal medyada da gündem oldu ?

?

?

?

?

Ev sahibini haklı bulanlar da var ?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx